A FÖLD ÓRÁJA - MÁRCIUS 25.

2017.03.24

2017. MÁRCIUS 25., 20:30-21:30! A VISSZASZÁMLÁLÁS ELKEZDŐDÖTT!

A Föld órája 2017-ben március 25-én (szombaton) lesz 20:30 és 21:30 között. Idén minden eddiginél több, 178 ország csatlakozott az akcióhoz világszerte. Az új 60+ jelkép pedig arra ösztönöz, hogy ne csak a Föld órája 60 percében figyeljünk energiafogyasztásunkra, környezetünkre.

Világméretű összefogás az éghajlatváltozás ellen. 

ÉN LEKAPCSOLOK!

Egyetlen óra a figyelemfelhívásra, és minden hétfő a cselekvésre az éghajlatváltozás ellen.

A Föld óráján minden év márciusának utolsó szombatján este világszerte lekapcsolják egy órára a nélkülözhető világítást, és áramtalanítják az elektromos készülékeket. A Földnek szentelt 60 perc célja nemcsak az, hogy otthonainkban és városainkban szimbolikusan kialudjanak a fények, hanem hogy az emberiség tudatára ébredjen, hogy a fenntartható jövő megteremtése és bolygónk állapotának megóvása mindannyiunk felelőssége.

A WWF Magyarország a világ legnagyobb civil önkéntes akciójával, a Föld órájával idén az energiatakarékosságra és az életmód újragondolására buzdít. Fenntartható módon élünk? Vizsgáljuk meg fogyasztásunkat és ökológiai lábnyomunkat!

A globális kezdeményezéshez csatlakozni és regisztrálni a foldoraja.hu weboldalon lehet.

TIZENEGYEDIK ÉVE FÖLD ÓRÁJA

A Föld órája akció az ausztrál WWF kezdeményezésére indult 2006-ban. Akkor Sydney-ben kapcsolták le a fényeket egy órára, hogy ezzel hívják fel a figyelmet a klímaváltozásra, 2007-ben pedig egy óra alatt már 10,2%-kal csökkent a fogyasztás csak ebben a városban.

2007 óta minden márciusban egy órára kialszik a díszvilágítás a világ legtöbb nagyvárosában. Néhány év leforgása alatt a Föld órája az ausztrál helyi akcióból világméretű, több mint egymilliárd embert mozgósító önkéntes mozgalommá nőtte ki magát, több száz ország, és számos híresség áll ki a WWF klímavédelmi törekvései mellett. 2008 óta Magyarországon is lekapcsolunk.

A 2011-es akció kiegészült egy másik felhívással is, melynek lényege, hogy tegyünk fogyasztás-csökkentési, környezetvédelmi fogadalmat az év többi napjára is.

A Föld órájához 2012-ben 2 milliárd ember, 152 ország és 6525 város csatlakozott világszerte. 2012. március 31-én, a Lánchídon megszervezett hazai központi lekapcsoló eseményre közel 4000 környezetért aggódó látogatott el, hogy 20:30-kor együtt kapcsolják le Budapest díszvilágítását, a WWF Magyarország weboldalán pedig 93 magyar település, 486 vállalat és csaknem 9000 magánszemély csatlakozott a kampányhoz.

A WWF Magyarország 2013. március 1-17. között gyertyagyűjtési akciót hirdetett. A régi, megunt gyertyákat a szervezet a WestEnd City Center gyűjtőszigetein várta, és ezekből újraöntve készült el a 2013-as WWF Föld Órája Gyertyája. Az 5 méter magas viaszóriás kanóca Budapest díszvilágításának lekapcsolásakor lobbant lángra a WestEnd Millennium Tetőkertjében.

2014-ben világszerte 7000 település és 162 ország vett részt a világ legnagyobb önkéntes akciójában! A Természetvédelmi Világalap (WWF) Magyarország pedig versenyt hirdetett a hazai települések között a WWF Föld Órája Főváros cím elnyerésére.

2015-ben a WWF Magyarország egy héttel a Föld Órája előtt meghirdette a programhoz kapcsolódó Nagy Zöldítési Akcióját. 2015. március 21-én Magyarország települései versengtek a Föld Órája Fővárosa címért. Az elmúlt években nyertes Nyíregyháza, Szigetszentmiklós és Pusztaszabolcs mellett 2015-ben Vác nyerte a Föld Órája Fővárosa címet - a legtöbb résztvevővel az önkéntes zöldítő akcióban, a legnagyobb területet ők tisztították meg, és ahol a legtöbben lekapcsoltak.

2016-ban a központi rendezvény a Művészetek Palotájában volt a WWF Magyarország szervezésében március 19-én. A téma ebben az évben már nemcsak az esti lekapcsolás, hanem minden olyan környezetbarát vállalás - faültetés, víztisztítás, komposztálás, húsmentes nap, autómentesség -, amely hozzájárul ahhoz, hogy egy kevésbé lelakott Földet adjunk tovább utódainknak. A nap zárásaként 178 országában 7000 város nevezetességei borultak sötétbe a 10. Föld óráján 2016-ban. A Föld Órája Fővárosa címet Pilis nyerte - egész napos hulladékgyűjtést, fa-és cserjeültetést szervezett, este pedig gyertyafényes jótékonysági biozöldség-vacsorával zárták a napot.

KAPCSOLJ LE TE IS! DÖNTSÜNK REKORDOT 2017-BEN EGYÜTT!


fna.hu

© 2016.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el